استان تهران، اتوبان قم، شهرک صنعتی شمس آباد

09126854611

نرده چوبی راه پله

یکی از مدل های محبوب در میان نرده ها، نرده چوبی است که مورد استفاده در مکان های همانند خانه، ویلا، ساختمان های اداری و تجاری، قرار می گیرند. نرده چوبی جزو زیبایی یه مکان محسوب می شود و به شیک شدن منزل یا هر جایی که قرار می گیرد می شود زیبای طبیعی را برایمان فراهم می کند، این نوع نرده ها به هیچ وجه به محیط ما مدل قدیمی بودن را نمی دهد بلکه زیبایی را به محل کار یا محل زندگی ما می دهد، علل خصوص نرده چوبی برای راه پله از مد نمیافتد اگر شما قصد لوکس شدن منزلتان را دارید یکی از انتخابات خوبی است که می توانید انجام دهد.

مزایا نرده چوبی برای راه پله

علت های زیادی دارد که بیشتر مردم از نرده های چوبی برای راه پله خود استفاده می کنند، متنوع بودن در طرح و رنگ، زیبایی منحصر به فرد، جذابیت در چشم عموم، و همین اینکه از جنس چوب طبیعی ساخته شده است احساس خوبی را به ما می دهد. کیفیت چوب در جلوه نرده چوبی ما تاثیر بسزایی می گذارد زیرا هرچقدر چوب درجه یک برای ساخت متریال استفاده شده باشد هم دوام بیشتری دارد هم مقاومت آن را در برابر فشار ها و ضربه ها بیشتر می شود.

معایب نرده چوبی برای راه پله

 1. هزینه بیشتر
 2. خراب شدن توسط موریانه
 3. خرابی بر اثر رطوبت
 4. در صورت نا مرغوب بودن چوب دچار پوسیدگی می شود

معایب استفاده از چوب برای نرده در حدی نیست که بخواهیم از خرید و استفاده از آن صرف نظر کنیم، اما خب همه چیز در دنیا همراه مزایا معایبی نیز دارند همانطور که در بالا ذکر شد کیفیت چوب تاثیر زیادی در درجه چوب شما می گذارد که باید به آن نوجه شود تا علاوه بر زیبایی ماندگاری و دوام را برای شما به همراه داشته باشد.

چگونه می توان یک نرده چوبی خوب انتخاب کرد؟

مهم ترین و اصلی ترین شاخص انتخاب کردن نرده چوبی، چوب درجه یک است بهتره که قبل از رفتن به مراکز فروش نرده چوبی کمی در رابطه با نوع چوب اطلاعات کسب کنید.

 • چوب راش
 • چوب روسی
 • چوب بلوط

این نوع چوب ها برای ساخت و ساز نرده بهترین گزینه هستند که می توانید آنها را نسبت به نقاط ضعف و قدرتشان آنها را انتخاب کنید، اما خب اگر پیشنهاد ما را بخواهید ما به شما چوب روسی را معرفی می کنیم چون برای ساخت نرده قیمت پایین و موج زیبایی که بر روی چوب نقش بسته است کیفیت و لول کار را بالا می برد.

مدل های نرده چوبی برای راه پله چگونه است؟

نرده چوبی های چوبی مدل های متفاوتی دارند که هرکدام برای سلیقه و نوع محیط خاصی وجود دارند، که امروزه طرح و سبک های بسیار جذاب و متنوعی وجود دارند تا ما با انتخاب آنها زیبایی را وارد خانه یا محل کار خودمان کنیم. بهتر است که برای هر محیطی مدل مناسب با آن مکان را انتخاب کرده و آن را اجرا کند، نرده چوبی مدل های چون نرده CNC، نرده تخت، نرده گرد، نرده ساده دارد که هر کدام مناسب برای جای مناسب خود است.

نرده CNC چیست؟

نرده CNC به نرده ای گفته می شود که با دستگاه CNC ساخته می شود، چون که برای ساخته چوب از این دستگاه بسیار زیاد استفاده می شود نام او را نرده CNC گذاشتند و بیشتر برای طرحی مثل نرده چوبی منبت این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت نرده چوبی راه پله

هزینه های ساخت و ساز نرده چوبی بستگی به جنس چوب، تعداد قطعات چوب، متریال استفاده شده برای نرده شما، یا اگر طرح دلخواهی داشتید که بخواهید به آن اضافه کنید و عواملی مانند اینها، با در نظر داشته باشید که شخصی که قرار است برای شما نرده را نصب کند کار را به خوبی و با نهایت دقت و کیفیت این کار را انجام دهد چون بعد از مدتی که گذشت ممکن است نرده ها از جای خود جدا شوند یا دچار لقی به شوند.

نرده چوبی به انگلیسی

کلمه نرده چوبی به انگلیسی در دیکشنری بدین صورت نوشته می شود (wooden fence)

بهترین جایگزین نرده چوبی چیست؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که بهترین جایگزین نرده چوبی چیست؟ اگر به دنبال کمتر کردن هزینه های خود هستید و می خواهید هم کیفیت و مقاومت و زیبایی را همزمان باهم داشته باشید بهترین جایگزین نرده چوبی انتخاب نرده های پلیمری است. نرد های پلیمری یکی از بهترین جایگزین های نرده چوبی و نرده های فلزی و سنگی می باشد. شما با انتخاب نرده های پلیمری می توانید هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هم یک جنس با دوام و با کیفیت را برای خود انتخاب کنید.

انواع دسته نرده چوبی

اگر به دنبال انواع دسته نرده چوبی هستید و می خواهید نرده های خود را به زیبایی هرچه تمام تر تبدیل کنید. باید به دنبال دسته هایی باشید که همواره هم مقاوت بالایی داشته باشد و هم دوام آن طولانی مدت باشد. دسته های نرده چوبی انواع مختلفی دارند اما شما باید با توجه به سلیقه و مدل نرده چوبی خودتان دسته آن را انتخاب و نصب کنید. دسته های نرده چوبی جنس های متفاوت و طرح های خاص دارند که شما با انتخاب خودتان آنها را برای راه پله های محل کار یا محل سکونت خود کار می گذارید.

انواع نرده چوبی

نرده های چوبی انواع و اقسام مختلفی در طرح و نقش و کیفیت و دوام دارند. نرده های چوبی بسیار متنوع هستند و شما برای انتخاب کردن نرده های راه پله از جنس چوب انتخابات گسترده و زیادی دارید. اگر به دنبال انواع نرده چوبی می گردید برای ویلا، محل کار، محل سکونت، و یا کشیدن حصار چوبی برای دور باغچه می توانید با کمک از مشاورین ما نرده مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را در محل مورد نظر شما ما نصب کنیم. ما در ادامه قصد داریم که انواع نرده چوبی را برای شما معرفی کنیم.

 • نرده چوبی مدرن
 • نرده چوبی سنتی
 • نرده چوبی ساده
 • نرده پله دوبلکس

هر کدام از نرده هایی که از آنها نام برده ایم را شما با توجه به مکانی که در آن کار یا زندگی می کنید مناسب می باشد. و آنها را با توجه به سلیقه و هدفی که دارید باید انتخاب و نصب کنید. نرد های چوبی که ما از آنها نام برده ایم را بهتر است که در محل های مختلفی که نصب شده اند ببینید و سپس آن را انتخاب و نصب کنید.

نرده چوبی مصنوعی

نرده چوبی مصنوعی یا همان نرده چوبی کامپوزیت یا به عبارتی دیگر نرده چوبی کامپوزیت مصنوعی نیز گفته می شود. این نرده یک نوع سازه است که ظاهرا به شکل نرده چوبی طبیعی می باشد اما از مواد تشکیل دهنده مصنوعی ساخته شده است. نرده های چوبی مصنوعی از نظر ظاهر بسیار شبیه به نرده چوبی طبیعی است و شما می توانید برای کمتر شدن هزینه های خود از نرده های مصنوعی نیز استفاده کنید زیرا استفاده از نرده های چوبی طبیعی با توجه به اینکه از چوب طبیعی ساخته می شوند گران قیمت تر هستند نسبت به دیگر نرده ها.

 • مواد تشکیل دهنده نرده چوبی مصنوعی

این نوع از نرده ها در بیشتر مواقع از چوب مرکب یا پلیمر های مصنوعی ترکیب شده اند و از پلی وینیل و کلراید تشکیل شده اند که هم باعث دوام بیشتر آنها می شود و هم مقاوت آنها بالاتر می رود.

 • از نرده چوبی مصنوعی در کجا می توان استفاده کرد؟

از نرده چوبی مصنوعی می توان در محیط های خارجی مثل: فضای  باز، بالکن ها و تراس ها و از همه مهم تر در داخل راه پله ها به عنوان نرده حفاظتی و غیره استفاده کرد.

 • مزایا نرده چوبی مصنوعی

مقاوم در برار رطوبت، مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی، مقاوت بالا در برابر ترکیدگی و زنگ زدگی، نرده های چوبی بسیار منعطف و پر تنوع در طرح و نقش هستند که شما می توانید از آنها در مکان های مختلف استفاده کنید.

 • معایب نرده چوبی مصنوعی

معایب نرده چوبی مصنوعی آنچان زیاد و در چشم نیست که شما را منصرف از خرید آن کند. اما خب هر چیزی دارای یک سری مزایا و معایب هست. اما خب بد نیست برخی از معایب نرده چوبی مصنوعی را برای شما بررسی کنیم اما اساسی ترین مشکل استفاده از نرده چوبی مصنوعی حساسیت نسبت به دما است که که ممکن است در دمای های بسیار سرد شکننده باشد.

انواع پایه نرده چوبی

نرده های چوبی اغلب با پایه ها و ستون ها نگهداری می شود. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با انواع پایه نرده چوبی آشنا کنیم و موارد استفاده از آنها را برای شما مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

 • پایه چوبی

پایه های چوبی در بیشتر مواقع از چوب طبیعی یا چوب مصنوعی ساخته و استفاده می شود. پایه ها در انواع و اقسام قطرهای متفاوت و طول های متنوع در دسترس می باشد. و این کار باعث می شود که پایدار و مقاوم باقی بمانند.

 • پایه فلزی

پایه فلزی معمولا از جنس های فولادی یا آلومینیومی ساخته شده اند. این دسته از پایه ها مقاوت و استحکام بالایی نسبت به پایه نرده چوبی دارد. این نوع پایه از تنوع و طرح های بسیار بالایی برای شما قابل دسترس و خرید می باشد.

 • پایه بتنی

این نوع پابه از موادی چون: سیمان، ماسه، آب و مخلوطی از سایر مواد بتنی ساخته می شود. یکی از دلایل استفاده از این نوع پایه ها به دلیل مقاومت بالا در برار فشار و سنگینی و همینطور پایداری طولانی مدت بیشتر از آنها استفاده می شود.

 • پایه سنگی

پایه سنگی از سنگ طبیعی ساخته شده است. این نوع پایه ها بیشتر برای نما های سلطنتی و قدیمی مورد استفاده قرار می گیرند. و همچنین می توان به مقاوم بودن آنها در برابر رطوبت و هوازدگی نیز اشاره کرد اما قیمت این نوع پایه ها به دلیل استفاده از سنگ کمی بالا تر است نسبت به دیگر پایه ها.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی بر این داشته ایم که شما را با نرده چوب راه پله، مزایا و معایب، مدل های نرده چوبی، قیمت نرده چوبی، و انواع و اقسام نرده های راه پله از جنس چوب شما را آشنا کنیم. امیدواریم که شما از این مقاله استفاده کرده باشید و با استفاده از راهنمایی های ما در این مقاله، انتخاب های خوبی را برای خرید نرد های چوبی داشته باشید.

سایر مقالات آرنیکا

استان تهران، اتوبان قم، شهرک صنعتی شمس آباد

09126854611