استان تهران، اتوبان قم، شهرک صنعتی شمس آباد

09126854611

طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری

طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری هر کدام به صورت مجزا و جداگانه کار گذاشته می شوند. ما در این مقاله قصد داریم که به طور کامل در رابطه با طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری و همچنین مزایا و معایب نرده چوبی و پلیمری برای شما عزیزان نیز مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. طریقه نصب نرده از بخش های مختلفی تشکل می شود که ما به طور کامل آنها را برای توضیح داده ایم.

طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری کاری است که باید به متخصصین این کار بسپارید زیرا نصب نرده های چوبی و پلیمری نیاز به تخصص و دقت بالا دارد که این کار باید به با سابقه های این کار سپرده شود. اگر شما می خواهید برای ساختمان محل زندگی یا محل کار خود از نرده های چوبی یا پلیمری استفاده کنید پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا شما را برای انتخاب یک نرده مناسب و خوب آگاه کنیم.

نحوه نصب نرده چوبی

نحوه نصب نرده چوبی چندین مرحله دارد که باید قدم به قدم آنها را انجام داده و به آن چیزی که می خواهید برسید. البته همانطور که گفته شد شما برای نصب نرده چوبی به متخصصین مجرب و با تجربه در این کار مراجعه کنید که می توانید این کار را به تیم کار بلده آرنیکا که دارای چندین سال تجربه است بسپارید. طریقه نصب نرده یکی از اصلی ترین بخش های نرده است که باید با دقت کامل آن را انجام داد.

اما به سراغ نحوه نصب نرده چوبی میرویم، در ابتدا باید ابزار لازم برای کار گذاری نرده ها را تهیه کرده و سپس مکانی که قرار است در آنجا نرده کار گذاری شود را اندازه گیری کرده و با توجه به متراژ آن مکان نرده چوبی را سفارش دهید. سپس شروع به کار های اولیه کرده و مراحل را یک به یک همراه با متخصصین ما طی کنید.

  • شیوه نصب راه پله چوبی

برای نصب راه پله چوبی باید در ابتدا ابعاد محیط را اندازه گیری کنید یعنی ارتفاع و طول و عرض را متراژ کنید و بعد از اندازه گیری ابعاد باید با توجه به مقدار اندازه ای که گرفتید چوب تهیه کنید. چوب ها بعد از ساخته شدن در کارخانه و شکل گرفتن به آن صورتی که شما سفارش داده بودید تحویل شما داده می شود.

بعد از این مراحل باید چوب ها را با دیگر اجزای تشکیل دهنده منتاژه شود و به صورت کاملا محکم در محل مورد نظر قرار بگیرید. در آخر که چوب ها منتاژ شدند در محل های مورد نظرتان که از قبل آماده شدند کار گذاشته می شود و راه پله محل سکونت شما هم زیبا می شود و هم محاظ در برار خطرات احتمالی.

  • آیا نرده چوبی مقاوم است؟

بله، نرده چوبی نیز با توجه به اینکه از چوب طبیعی ساخته شده است از مقاومت بالایی برخوردار است. البته بستگی به انتخاب چوب شما هم دارد اینکه شما چه چوبی برای راه پله خود انتخاب کردید. همانطور که در مقالات قبل تر در رابطه با چندین مدل چوب برای شما توضیح داده ایم می توانید مناسب ترین چوب با مقاومت بالا را انتخاب کرده. البته چوب همانطور که می دانید هم هزینه خرید آن بیشتر است هم اینکه آسیب پذیری بیشتری نسبت به دیگر نرده های راه پله دارد. طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری کار آنچان سخت و پیچیده ای نیست که شاید شما از آن تصور می کنید.

  • دلیل استفاده از نرده چوبی چیست؟

دلیل استفاده از نرده چوبی بستگی به چند مورد دارد که یکی از آنها سلیقه هر شخص است و دیگری محل استفاده از این نوع نرده است اینکه در چه مکانی قرار است این نرده کار گذاشته شود. نرده چوبی یکی از مهم ترین دلایل استفاده از آن این است که یک نوع نرده از چنس چوب طبیعی است و بیشتر در مکان های سنتی و قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر دلیل استفاده از نرده چوبی طبیعی بودن آن است که این باعث می شود در محیط احساس بودن در طبیعت را به شما القا می کند.

  • قیمت نصب نرده چوبی

همانطور که بیشتر در رابطه با طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری توضیح داده ایم به سراغ قیمت نصب نرده چوبی می رویم. قیمت نرده چوبی بستگی به جنس چوب و مقدار متراژی که برای کار گذاشتن در محل مورد نظر قرار می گیرد دارد. قیمت نصب نرده چوبی به طراحی که برای شما انجام می شود هم بستگی دارد یعنی اینکه شما چطور طرحی برای نصب نرده چوبی خود می خواهید داشته باشید. نرخ پیمانکار و تجربه آنها نیز در قیمت نصب نرده چوبی بسیار موثر است ریزه کاری ها مثل کند و کار اضافی نیز در قیمت نصب نرده چوبی تاثیر گذار است.

نحوه نصب نرده پلیمری

نحوه نصب نرده پلیمری به طور کلی بهصورت روکار انجام می شود. متد روکار: این روش با استفاده از چسب های مخصوص سنگ انجام می شود که در بیشتر موارد برای درون ساختمان ها به کار برده می شود یکی از ویژگی این روش این است که سرعت نصب و کارگذاری را بالا برده و همینطور کثیف کاری در آن کمتر است.

به همین خاطر ظاهر نما و چیدمان را بهتر کرده و از هرگونه اضافه کاری را در فرآینده کار گذاری نرده پلیمری را تا حد ممکن کم می کند. نحوه نصب نرده پلیمری کاری است که آن را باید به متخصصین این کار سپرد زیرا اگر آنها را به صورت اصولی کار نگذارید به مرور زمان هرز شده و از کار می افتد. ما در اینجا قصد داریم که در ادامه طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری شما را آشنا کنیم.

  • طریقه نصب نرده پلیمری

نحوه نصب نرده پلیمری هماننده نرده نصب نرده چوبی یک سری مراحلی برای کامل شدن خود دارد که ما در اینجا قرار است برای شما توضیح دهیم. در ابتدا باید کف مکان مورد نظر را آماده کرده و زمین را صاف و مسطح کنید بعد از آن شروع به سوراخ کردن زمین می کنیم بعد از مرجله سوراخ کردن به سراغ اتصالات بین نرده رفته و هرنرده را به دیگر نرده ها متصل می کنیم.

بعد از قسمت منتاژ کردن و وصل کردن قسمت های مختلف نرده ها به هم شروع به کار گذاری نرده در محل مورد نظر یعنی همان جاهایی که از قبل آماده و سوراخ کرده بودیم می کنیم طریقه نصب نرده این نوع نرده کمی ریزه کاری دارد.

  • نرده پلیمری در کجا استفاده می شود؟

نرده پلیمری بیشتر در تراس های ساختمان ها برای حفاظ مورد استفاده قرار می گیرد و همینطور در کنار جدول ها برای زیبا سازی نمای بیرونی ساختمان ها و همچنین در راه پله های ساختمان ها و خانه استفاده می شود. نرده پلیمری با توجه به قیمت مناسبی که دارد و همچنین مقاومت و دوام بالا مورد استفاده بسیاری ازافراد قرار می گیرد و طرفداران زیادی را جذب خود کرده است مخصوصا در چند سال اخیر که بیشتر روی بورس آمده است و شناخته تر شده.

  • نرده پلیمری چه طرح هایی دارد؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که نرده پلیمری چه طرح هایی دارد؟ خوشبختانه نرده پلیمری دارای انواع و اقسام طرح های مختلف است که شما می توانید با توجه به سلیقه و میل خودتان هر کدام از طرح ها را انتخاب کرده و مود استفاده قرار دهید.

نرده پلیمری داری چندین طرح است که آنها عبارت است از: نرده پلیمری طرح سنگ، نرده پلیمری طرح چوب، نرده پلیمری طرح فلز و… بنابراین همین امر باعث محبوبیت بسیار زیاد نرده پلیمری شده است که شما می توانید با هزینه کمتر انواع طرح های نرده را انتخاب کنید و از آنها هم برای زیبایی و هم برای حفاظت استفاده کنید.

  • مدت زمان نصب نرده پلیمری چقدر است؟

مدت زمان نصب نرده پلیمری بستگی به مقدارو حجم کار شما دارد اینکه شما چه مساحتی را قرار است نرده در آنجا کار بگذارید. مدت زمان نصب نرده پلیمری به عواملی همچون: پیمانکار، استادکار، کارگر، آماده بودن وسایل مورد نیاز و… غیره دارد.

مثلا اگر کارگران از سرعت عمل بالایی برخوردار باشند می توان گفت که مدت زمان نصب این نرده ها بسیار کمتر می شود و شما کارتان را خیلی زود تر تحویل می گیرید. بنابراین مدت زمان نصب نرده پلیمری به طور کلی کمتر از یک هفته نمی شود.

نرده چوبی بهتر است یا نرده پلیمری؟

این سوال که آیا نرده چوبی بهتر است یا نرده پلیمری؟ برای خیلی از افراد پیش آمده است. سوال خوبی است برای کسانی که قصد انتخاب بین این دو نرده را دارند. شما میتوانید به سادگی با توجه به مزایا و معایبی که در بالا برای شما توضیح داده ایم تشخیص دهید که کدام یک از دیگری بهتر است.

اما به طور کل شما باید با توجه به محیط کار یا زندگی خود و جایی که قرار است نرده در آنجا قرار گیرد نرده مورد نظر خود را انتخاب کنید. یعنی اینکه شما نباید در مکانی که رطوبت در آنجا زیاد است یا در معرض آب یا هوای شرجی قرار دارید از نرده چوبی استفاده کنید زیرا در این نوع مکان ها ایتفاده از نرده پلیمری بسیار بهتر و مناسب تر است.

آیا خودمان می توانیم نرده ها را نصب کنیم؟

اینکه آیا خودمان می توانیم نرده ها را نصب کنیم؟ برای شما یک سوال شده باشد بهتر است که در همین ابتدا به شما جواب آخر را بدهم. خیر شما نمی توانید همچنین کار مهم و تخصصی را بدون داشتن دانش و علم کافی خود سرانه نرده های خود را نصب کنید. زیرا این نوع نرده ها با دیگر نرده ها بسیار فرق دارد و باید با دقت و مهارت بالا در محل خود نصب شود.

چرا که بعد از گذشت مدت ها دچار خرابی و شل شدگی نشود یا اینکه اگر بدون داشتن تجربه بالا کاری را بخواهید انجام دهید دچار حادثه و ضرر رساندن به خودتان می شود بنابراین شما این کار ار باید به متخصصین این رشته بسپارید. طریقه نصب نرده را همانطور که پیش تر گفته ایم باید به متخصصین این کار واگذار کرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله قصد داشتیم که برای شما طریقه نصب نرده چوبی و پلیمری همراه با مزایا و معایب این دو نرده را توضیح دهیم و همینطور آنها را برای شما مورد بررسی قرار دهیم طریقه نصب نرده که مهم است را برای شما پوشش دادیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و شما توانسته باشید که از این مقاله به خوبی استفاده کرده باشید و با توجه به اطلاعاتی که ما به شما داده ایم توانسته باشید یک انتخاب خوب و مناسب برای ساختمان خود کرده باشید.

سایر مقالات آرنیکا

استان تهران، اتوبان قم، شهرک صنعتی شمس آباد

09126854611